Ranking najlepszych kremów do depilacji

Ranking najlepszych kremów do depilacji

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Opóźnianie wzrostu włosów

Nadmierny wzrost włosów w miejscach gdzie większość osób go nie posiada jak chociażby plecy sprawia, ze osoby te wstydzą się gdziekolwiek występować bez koszulki. Szczególnie uciążliwe staje się to podczas letniego okresu urlopowego kiedy to wyjeżdżamy nad wodę, mamy zamiar korzystać ze słońca i wody.

Tak się jednak składa, ze współczesna medycyna znalazła odpowiednie rozwiązanie, a mianowicie laserowe usuwanie nadmiernego owłosienia. Usuwanie owłosienia za pomocą lasera odbywa się poprzez proces fototermolizy, pod tym pojęciem kryje się pochłanianie strumienia laserowego przez melaninę czyli nic innego jak barwnik włosa oraz komórka mieszka, które bardzo szybko dzielą się będąc w fazie anangenowej. Nasze włosy rosną w trzech fazach, jednakże mieszek można zlikwidować tylko w poprzednio wymienionej fazie w innym razie leczenie jest nieskuteczne i bezzasadne. W tej fazie cykl rozwoju włosa oraz ich odsetek ulega zmianie w różnych miejscach naszego ciała.

Wiąże się to z koniecznością kilkukrotnego uczęszczania na zabiegi tak aby cały proces przebiegł prawidłowo. Niestety włosy po pewnym czasie powrócą, kuracja będzie musiała być wtedy powtórzona. Warto dodać, ze aby jednak kuracja odniosła pożądany skutek zabiegi muszą być powielane w równych odstępach czasowych. Ideą stosowania lasera do tego typu zabiegów jest zarówno niszczenie mieszków włosowych jak i opóźnianie ich ponownego wzrostu, oczywiście w pewnych granicach, ponadto włosy przeprowadzane są do fazy telogenu. Pod wpływem wielu zabiegów cykl życia włosa ulega synchronizacji przez co kuracja zwiększa swoją efektywność z każdym kolejnym razem.

Istotnymi czynnikami wpływającymi na skuteczność terapii są przyjmowane leki, wiek, przynależność etniczna oraz wszelkie zmiany hormonalne, które wpływają między innymi na grubość i oporność włosa. Wszystko to sprawia, ze nie na każdego kuracja będzie miała jednakowy wpływ, dlatego przed udaniem się do gabinetu warto mieć tego świadomość by następnie nie mieć żalu do kosmetologa.