Ranking najlepszych kremów do depilacji

Ranking najlepszych kremów do depilacji

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Depilacja intymna

Depilacja intymna istnieje od wieków. Jednak ciągle budzi wiele emocji. Trudno znaleźć osobę, która nie ma wyrobionego zdania, jak powinna wyglądać skóra w tym miejscu. Jedni są zwolennikami usuwania włosów jedynie w okolicy intymnej, inni opowiadają się za depilacją intymną brazylijską (całościową), jeszcze inni uważają, że usuwanie owłosienia na tym obszarze skóry jest po prostu niehigieniczne.

Podstawowy wymóg estetyki

Depilacja intymna jest trendem typowym dla wielu miejsc na świecie. Niektóre kultury całkowite depilowanie miejsc intymnych uważają za coś tak oczywistego jak fakt utrzymywania ciała w czystości. W innych krajach przyjęte jest jedynie usuwanie włosków z okolic intymnych, czyli depilacja przebiegająca na obszarze wyznaczonym przez figi.

Depilacja intymna jest bardzo popularna zwłaszcza latem, kiedy odsłaniamy wyjątkowo dużo ciała. Jest jedną z czynności higienicznych, którą trzeba wykonać przed wyjściem na plaże. Bezpiecznie przeprowadzona ma zdecydowanie więcej zalet niż wad.

Kontrowersje

Wokół depilacji intymnej wyrosło wiele kontrowersji. Szczególnie wiele znaków zapytania wywołały wydarzenia ostatnich lat, kiedy młode kobiety po wykonaniu depilacji brazylijskiej trafiły na ostry dyżur z gorączką i opuchlizną miejsc intymnych. Źle wykonany zabieg stał się inspiracją do rozpoczęcia rozmów na temat bezpieczeństwa depilacji metodą brazylijską. W New Jersey, gdzie odnotowano przypadki nieprawidłowego wykonania zabiegów, rozważano nawet wprowadzenie zakazu wykonywania depilacji brazylijskiej. Jednak zamiast tego postanowiono uregulować tryb szkolenia kosmetyczek wykonujących zabiegi depilacji brazylijskiej.

Skąd problem z bezpieczeństwem?

Skóra w miejscach intymnych jest wyjątkowo silnie unerwiona oraz unaczyniona. Jest bardzo wrażliwa na ból. Na jej delikatność wpływa również fakt, że jest ona cienka. Dużo trudniej wydepilować skórę w tej okolicy, niż na przykład na nogach, bo jest ona szczególnie narażona na podrażnienia, zaczerwienienia, wrastanie włosków oraz opuchliznę.

Zdolności kosmetyczki w zakresie depilacji można poznać po sposobie wykonania depilacji intymnej. Potraktowanie skóry na tym obszarze w odpowiedni sposób, który nie będzie prowadził do podrażnień, a sam zabieg nie przyniesie wyjątkowo dużo bólu, będzie można uznać za profesjonalne.

Zatem korzystać z usług kosmetyczki, czy lepiej depilację intymną wykonywać na własną rękę w domu? Sprawa pozostaje otwarta i niezwykle trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Przede wszystkim zabieg wykonywany przez kosmetyczkę powinien być bezpieczniejszy i bardziej precyzyjny niż wykonywany samodzielnie. Jednak jeśli mamy pecha i trafimy na niedoświadczoną osobę, może być zupełnie inaczej.

Poza tym w wielu salonach kosmetycznych poziom higieny jest ciągle niezadowalający. Warto sprawdzić, czy kosmetyczka wykonuje zabieg w rękawiczkach. Jeśli tego nie robi, zwróć jej na ten aspekt uwagę. Kolejna kwestia to odpowiednie przygotowanie aplikatora wosku. Ważne jest wykorzystywanie jednorazowej końcówki. Domagaj się, by kosmetyczka zadbała o tę kwestię. Jednak jeśli nie wyobrażasz sobie depilacji w salonie kosmetycznym, na przykład z powodu typowej dla Ciebie wstydliwej natury, możesz wykonać zabieg depilacji również w zaciszu domu.

Metody domowej depilacji

Depilacja intymna w domu może odbywać się kilkoma sposobami. Jednak chęć pozbycia się nadmiernego owłosienia na własną rękę jest ograniczona, nie wszystkie zabiegi można wykonać samodzielnie. Niedostępna do samodzielnego wykonania jest na przykład depilacja laserowa, która wymaga udania się do salonu kosmetycznego. Co należałoby wiedzieć o tej metodzie? Przede wszystkim to, że jest ona dość droga i wymaga wykonania kilku zabiegów dla osiągnięcia zadowalających efektów. Druga ważna cecha tego typu depilacji to fakt, że depilacja laserowa może powodować powstawanie blizn. Jednak ogromnym plusem, który decyduje o popularności tej metody, to fakt, że depilacja pozwala usunąć włoski już w mieszkach włosowych, dzięki czemu daje efekty na wiele lat, a czasami nawet na całe życie.

Jakie metody usuwania włosków z miejsc intymnych dostępne są do wykonania w domu? Jedną z najbardziej skutecznych jest depilacja woskiem. Depilacja tego typu pozwala dokładnie usunąć włosy na wiele tygodni. Minusem tej metody jest bolesność, która towarzyszy zabiegom oraz niekiedy trudność przeprowadzenia depilacji. Technika depilowania woskiem wymaga ponadto dość dużej wprawy.

Dużo łatwiejsze w stosowaniu są kremy do depilacji, które można używać bez obaw o bezpieczeństwo. Przed pierwszą depilacją kremem nowej marki warto jednak wypróbować jego działanie na fragmencie skóry, by sprawdzić, czy nie wywoła podrażnień. Kremy do depilacji miejsc intymnych działają poprzez rozpuszczanie włosków. Wiele z nich można z powodzeniem używać pod prysznicem. Najlepiej wybierać preparaty uniwersalne oraz takie, które zawierają substancje spowalniające odrost włosów.

Ostatni sposób usuwania włosków to depilacja mechaniczna za pomocą jednorazowych maszynek lub depilatorów. Jakie są jej zalety i wady? Jako wady najczęściej wymienia się krótki efekt pozostający po zabiegu oraz wrastanie włosków po depilacji. Na plus jednak trzeba zaliczyć dostępność tej metody oraz łatwość jej zastosowania. Depilacja mechaniczna jest wygodna i można ją stosować niemal wszędzie. Wybierając jednak depilator, warto zakupić najlepszej jakości. Do miejsc intymnych najlepiej wybrać taki, który zapewni maksymalny komfort i bezpieczeństwo.

Proces depilacji nie kończy się z chwilą skończenia usuwania włosków. Skórę należy również odpowiednio potraktować po zabiegu. Bardzo ważne jest zastosowanie kremów i balsamów po depilacji, które nie pozwolą na powstanie podrażnień, zadziałają kojąco i regenerująco.